Klub bokserski OLIMP
Informacja o klubie Historia klubu Sparingi Galeria zdjęć Kontakt

Bokserski Klub Sportowy "OLIMP" Szczecin powstał 1 grudnia 2003 roku. Zmieniona została jednak tylko nazwa klubu i statut, gdyż tak naprawdę klub posiada wieloletnią tradycję  i  znany  był  wcześniej  pod  nazwą UKS Odra. Poprzednia siedziba mieściła się na ul. Wojska Polskiego w Szczecinie i tam też trener Edward Król, już od wielu lat szkolił młodych zawodników i oldboyów.  Z  czasem  jednak  salka stała się zbyt mała dla prężnie rozwijającego się klubu i od września 2003 roku otrzymał on nową siedzibę przy ul. Mazurskiej 19 (pod siłownią Flex).
        Nowa lokalizacja przyciągnęła jeszcze więcej chętnych.  Elegancki wystrój, dużo więcej miejsca, ring i dobry węzeł sanitarny spełniały wszelkie standardy aby można było w świetnej atmosferze poćwiczyć. Treningom zawsze towarzyszą muzyka i nawoływania trenerów, które jeszcze bardziej zachęcają młodych adeptów boksu do intensywnego treningu. Już pierwszy turniej "Gryfa Szczecińskiego" pokazał ile zawodnicy "BKS" Olimp są warci. W barwach nowego klubu startowali Tomasz Król, Rafał Grzegorek i Przemysław Buczyński. Jak się okazało hasło "Olimp" rozbrzmiewało wielokrotnie podczas tego turnieju. Nasi zawodnicy zdobyli dwa złote i jeden brązowy medal!!!
    Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. W październiku 2005 roku BKS "Olimp" zwyciężył w klasyfikacji Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w boksie, które odbyły w hali Szczecińskiego Domu Sportu. Młodzi "olimpijczycy" zdobyli aż 6 złotych medali i w pokonanym polu zostawili pięściarzy z 9 innych klubów naszego województwa. Na dzień dzisiejszy nasz klub zrzesza ponad 100 młodych zawodników, choć aktywnie trenujących jest około  25  (w  tym  jeden  senior   i trzech  młodzieżowców).  Obowiązki  trenerów  pełnią  Edward  Król (jest także prezesem klubu) oraz jego syn Radosław.